poniedziałek, 18 kwietnia 2016

"Wypowiedz jej imię" James Dawson

Cześć i Czołem!
Jako, że drugim moim ulubionym gatunkiem literackim jest horror, to dziś będzie groźnie ;)
Zapewne wszyscy znają słynny film o Krwawej Mary, dziewczynie brutalnie zamordowanej, dziewczynie której ciało zostało tak dobrze ukryte, że przez wiele lat nikt nie był w stanie go odnaleźć. Mijają lata. Historia Mary staje się legendą. Do czasu. Pewnej nocy kilka nastolatek dla żartu wypowiada trzykrotnie imię Krwawej Mary. I stało się. Duch Krwawej Mary zostaje uwolniony. Zaczyna prześladować osoby mające związek z jej zabójstwem. A raczej ich bliskich. 
Książka Jamesa Dawsona ponownie opowiada historię Mary, w nieco inny sposób ... 
"Upiory przeszłości zostały zbudzone ... "


Bobbie, Naya, Caine, uczniowie Piper's Hall w noc Halloween stają przed lustrem, pięciokrotnie wypowiadają imię Krwawej Mary. Chcieli się dobrze zabawić, a rozpętali koszmar. Najpierw znika jedna ze szkolnych koleżanek tej trójki, później Naya, oni natomiast w snach i lustrzanym odbiciu są prześladowani przez ducha czarnowłosej, trupio bladej dziewczyny. 

"Gdy skrzypiącemu wentylatorowi udało się usunąć z łazienki nadmiar wilgoci, oczom Bobbie ukazała się powierzchnia lustra. Na zaparowanej tafli ktoś zostawił napis, a z liter ściekały przypominające żyły strumyczki wody. Bobbie nic z tego nie rozumiała. Złożona z dwóch słów wiadomość brzmiała: PIĘĆ DNI."

Roberta "Bobbie" Rowe postanawia rozwikłać zagadkę. Ma na to pięć dni. Inaczej podzieli los swoich zaginionych koleżanek, ofiar Krwawej Mary. Bobbie odkrywa sekrety szkoły Piper's Hall o jakih nawet jej się nie śniło. Dowiaduje się również o zatajonej zbrodni, której sprawców nigdy nie ukarano...

"Opisałam policji wszystko co wiedziałam. Opisałam tamten wygłup. Powiedziałam im o KM. Możecie pewnie zgadnąć jak zareagowali. Jedyne co mogę jeszcze zrobić, to ostrzec innych. Nigdy, przenigdy nie wymawiajcie jej imienia."

Niesamowity pełen grozy horror. Wciąga od pierwszej do ostatniej strony, a z każdą stroną coraz bardziej. Zostaje jeszcze pytanie: Czy to możliwe, że Krwawa Mary jest dobra? Może ona po prostu chce coś powiedzieć? A Wy jak myślicie? Gorąco polecam wszystkim o mocnych nerwach oraz tym, którzy tak samo jak ja nie boją się horrorów ;p 


"Ciemność nie zawsze oznacza zło, Światłość 
nie zawsze oznacza dobro."
~Rol Cia

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz