poniedziałek, 11 kwietnia 2016

"Pogromca Lwów" Camilla Lackberg

Cześć Wszystkim !
Czas na kolejny kryminał! Tym razem "Pogromca lwów" autorstwa Camilli Lackberg. Z twórczością Lackberg spotkałam się już czytając "Fabrykantkę aniołków", lekturę tak świetną i tak zaskakującą, że po prostu nie mogłam nie przeczytać kolejnej. Oczywiście policjanci z Fjallbacki nie przebiją pod żadnym względem niesamowitego Sherlocka Holmesa. ;)


Ale ok. Wróćmy do tematu: A wiec, styczeń, mroźna zima, z lasu wprost pod koła nadjeżdżającego właśnie samochodu wybiega prawie naga dziewczyna. Ktoś krzyczy, próbuje ją ostrzec, ale ona nie reaguje. Kierowca nie daje rady wyhamować na śliskiej nawierzchni, uderza dziewczynę. Powiadomiony o zdarzeniu Patrick Hedstrom zjawia się w szpitalu do którego przewieziona zostaje ranna dziewczyna, imieniem (jak się wkrótce okazało) Victoria. Na jaw wychodzi również fakt iż jest ona jedną z kilku dziewczyn, zaginionych w drodze powrotnej do domu ze szkółki jeździeckiej. Victoria wkrótce umiera a sekcja jej zwłok wykazuje, że została ona poddana okrutnym zabiegom w tym wypalenia oczu kwasem i obcięcia języka.  
Równocześnie Ericka bada starą sprawę, dotyczącej śmierci mężczyzny. Odwiedza w więzieniu skazaną za owe zabójstwo żonę denata. Próbuje z nią porozmawiać, dowiedzieć się czegoś. Kobieta jednak milczy. Erika widzi, że coś tu nie pasuje, domyśla się, że owa kobieta coś wie, coś co może zmienić całe śledztwo. Wydaje się, że sprawa Victorii łączy się ze sprawą prowadzoną przez Erickę. Przełom następuje kiedy nagle Paula wpada na nieoczekiwany trop. A jaki to trop musicie sobie sami przeczytać ;)

Lektura jest pod każdym względem niezwykła. Elementy sensacji, kryminału i thrilleru doskonale łączą się ze sobą. Kompozycji nie zaburzają także elementy śmieszne np. nieoczekiwana, zimowa kąpiel Mellberga (szefa policji) w przeręblu ;) Jak najbardziej polecam. Nie pożałujecie ;) 


"Ciemność nie zawsze oznacza zło, Światłość nie
zawsze niesie ze sobą dobro"
 Rol Cia

2 komentarze:

 1. Wydaje się być bardzo interesująca i chyba się na nią skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pożałujesz ;)
   Ja czytałam i bardzo mi się podobała ;)

   Buziaki
   Rol Cia

   Usuń